Koltuk - Cam - Plastik Enjeksiyon Sektörleri için özellikli üretim planlama

Koltuk  Cam Plastik Enjeksiyon Sektörlerine Özel Üretim Planlama 

Koltuk üretim sektöründe genellikle müşteri istekleri farklılık gösterir. Yani tek bir kalıp üzerinden yola çıkılarak üretim yapılması mümkün değildir. Özel isteklere yönelik ürünler yapılması gerekir. Bu özel ürünler için bir de özel takip sistemi kullanılmalıdır. A yazılım üretim planlama sistemi ile farklı kumaş, renk, iskelet vb parçaların istenilen özelliklerde planlanması, üretimi, takibi mümkündür. Program içinde kullanılan sistem aracılığıyla farklı sektörlere yönelik uyarlama yapılabilmesi ise ayrı bir kullanım avantajıdır.

Cam sektöründe de mobilya sektörü için kullanılan program çözümleri kullanılabilir. Gelen sipariş stokları veya üretim talepleri sistem üzerinden müşterilerinizin adlarının altına operasyonlar hazırlayarak üretim ve takip yapabilirsiniz. Plastik enjeksiyon yani makine sistemli plastik üretim yapan firmalar için de A Yazılım  programı ile özellikli üretimler yapılır ve takip edilebilir. Üretilen kalıplarda farklı adetlerde, renklerde ve müşteri isteklerine yönelik siparişler, stoklar, üretim talepleri içeren planlama yapılması mümkündür. Üretim planlaması düzenlenmesi neticesinde sistem üzerinden hızlı ve düzenli bir takip gerçekleştirmek mümkündür.

Firmanız için A yazılım üzerinden üretim planlama özelliği ile kullanılan makinelerin performanslarını takip edebilirsiniz. Bu, hangi iş emri için kullanıldığı, makinenin ismi, hangi stok için işlem yapıldığı, yapılan işlemin incelenebildiği bir raporlama sistemidir. Üretilmesi gereken miktarı belirleyip makinenin seçtiği stok için adet durumunu kontrol edebilirsiniz. Ayrıca fire sayısını da hesaplama avantajınız bulunur. Makine operatörü bilgilerine erişerek çalışanlarınızın performanslarını A Yazılım yönetim paneli ile kontrol edebilirsiniz.

Özel  üretim planlama sistemi, operasyon üretim performans izleme ile oluşturulan bölümler için iş emirlerini görebileceğiniz bir raporlama sistemidir. Bu raporlama sistemi içerisinde:

  • Farklı bölümler için oluşturduğunuz iş emirleri ile birlikte kaç adet üretilmesi gerektiğini,
  • Ne kadarının üretildiğini,
  • Kalan miktarı,
  • Başlangıç ve bitiş tarihleri ile birlikte saat olarak da inceleyip yapılan üretimlerin takibini sağlayabilirsiniz.

Üretim sahanızda çalışan personellerinizi takip ederek oluşabilecek aksaklıkların ya da personel bazlı yaşanılacak sorunların iş akışını etkilemesini önleyebilirsiniz. Çalışma performanslarını program içerisinden takip edip değerlendirebilirsiniz.

                Firmanızın yaptırmış olduğu fason üretimleri stoklarınıza barkotlu bir şekilde girebilir, takip edebilirsiniz. Fason işler için oluşturduğunuz emirleri takip ederek bitiminden sonra deponuza barkotlu sistem ile işlem yapabilirsiniz. Barkotlu fason stok takibi, sistem içerisinde girişi yapılırken gelen ürünün hangi fason iş emri koduna göre oluşturulduğunu görebilirsiniz. Bu kodu dikkate alarak, planlanan miktarda üretilen sayılarının kontrolünü yapabilir, sonra barkod sistemi ile stoklarınıza dahil edebilirsiniz. Ayrıca mağazanızın veya şubelerinizin yıl içinde yaptıkları ciroları, satın alma maliyetlerini, kar-zarar dengesini ay bazında inceleyerek performans değerlemesi yapabilirsiniz.

Resimler

Sosyal Medyada Paylaş