A Yazılım RFID Depo Yönetimi

RFID ile Depo Verimliliğinizi Arttırın

Radyo Frekansı Tanımlama (RFID) teknolojisi yıllardır varlığını sürdürmektedir. Ancak son zamanlarda RFID’nin artan potansiyeli ile birlikte hızlıca yaygınlaşıp kullanılmaya başlanmıştır. RFID kimliği bir ürünün benzersiz bir seri numarası ile kablosuz olarak ileten bir sistemdir. RFID, ürüne otomotik kimlik teknolojisi sağlar. Bunun yanında zaman ve işgücünü azaltmak , gerçek zamanlı veri doğruluğunu iyileştirmek için de kullanılır.

Günümüzde tedarik zincirinde depo tesislerinin ve sistemlerinin planlanması ve kontrolü gibi operasyonlar daha da karmaşık hale gelmiştir. Stok depolama, sipariş durumu, kağıt işlemleri, sayım, yükleme / boşaltma ve müşteri hizmetleri gibi rutin lojistik işlemlerini gerçekleştirmek için sıklıkla gereklidir. Depo alanının fiziki olarak dar olması, manuel hatalar, ürünün alınması ve gönderilmesi sırasında ürünün yanlış tanımlanması, depoda stokların yerleştirilmesi, kurumun itibarını ve kayıplarını sağlayan verimlilik ve karlılığı etkileyecektir.

RFID Depo yönetim sistemi, tedarik zincirlerini daha iyi yönetmeye yardımcı olup, mal girişi, toplama, kontrol, teslimat ve diğer birçok işlem akışını kapsayan ve karı arttırıp maliyeti azaltan mükemmel bir gerçek zamanlı iş aracıdır .

RFID Depo Yönetim Sistemi, depo yönetiminin verimliliğini artırmaya yardımcı olacak , alım ve teslimatın kendi kendine hızlı bir şekilde kaydedilmesini sağlayacaktır.

RFID Depo Yönetim Sistemi şunları sunar:

Gerçek zamanlı doğru bilginin anlık olarak görülmesi

Ürünlerin hızlı bir şekilde depo alanına yerleştirilmesi

Kayıpları minimuma indirme imkaanı

Ürün konumlarını stratejik olarak planlayabilme

Aktif ve pasif olmak üzere iki tür RFID sistemi vardır. Pasif RFID etiketlerinde verici yoktur ve okuyucu anteninden kaynaklanan radyo dalgalarını yansıtır. Aktif sistem RFID ürünlere yerleştirilir ve daha sonra bilgiyi bir bilgisayara aktarmak için bir okuyucu kullanılarak bilgiye erişilir.


Resimler

Sosyal Medyada Paylaş